Haberler

HEKİME ŞİDDETE HAYIR

               Değerli Basın Mensupları                Hekim meslektaşlarım               Hemşire, ebe ve sağlık emekçisi arkadaşlarım                Bu gün yine, bir sağlık çalışanına, eğitim gördüğü üniversitede nöbet tutan bir asistan hekime yapılan şiddete hayır demek i&cce ... Devamı »

VATANI KORUMAK ÇOCUKLARI KORUMAKLA BAŞLAR

  VATANI KORUMAK ÇOCUKLARI KORUMAKLA BAŞLAR M. KEMAL ATATÜRK    Denizli Tabip odası olarak bizler, insan hayatını ana rahmine düştüğü andan itibaren kutsal sayan ve hayat kurtarmak için din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmemek üzere eğitim görmüş ve yemin etmiş bir mesleğin temsilcileriyiz. En değerli varlıklarımız ve gerçek hazinelerimiz olan çocuklarımızın korunması her şeyden öneml ... Devamı »

YAŞASIN ANNELER ! ANNELER YAŞASIN !

YAŞASIN ANNELER ANNELER YAŞASIN "Obstetride Kanamalı Acil Durumlar " toplantısı Prof. Dr. Ateş Karateke ve Prof. Dr. Babür Kaleli güzel sunumları ile yapıldı. Üyelerimizin yoğun katılım gösterdiği bu bilimsel toplantıda, hekimler arası dayanışmanın ve acil kanamalı durumlarda anne ve bebek için hayati kararlar almanın, zamanla yarışın önemi üzerinde duruldu bilgiler yenilendi .  ... Devamı »

DR ERSİN ARSLAN'IN ÖLÜMÜNÜN ÜZERİNDEN ALTI YIL GEÇTİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

Dr. Ersin Arslan yaşamının baharında 30 yaşında, hekimlik idealleri, umutları, gelecek hayalleri olan bir gencimizdi, bir hasta yakını tarafından, hastane içinde bıçaklanarak katledildi. Sağlık Bakanlığı verilerine göre her yıl binlerce, her ay bine yakın, her gün 30’dan fazla sağlıkta şiddet olgusu bildirilmektedir. Dr. Ersin Arslan’ın görevi başında saldırıya uğrayıp öldürülmesinin üzerinden altı yıl geçti ... Devamı »